צ'י קונג בסדרת Heaven Nature Gong

צ'י קונג Heaven Nature Gong – סרטונים

הסדרה Heaven Nature Gong היא אחת הסדרות היפות והקסומות של שיטת שנג זן גונג – צ'י קונג לפתיחת הלב. לסדרה, ששמה בעבר היה קואן יין צ'י קונג, יש השפעה מרגיעה ומרככת על הגוף והנפש, והשפעה מיוחדת בריפוי בעיות ומתחים בעמוד השדרה ובגב.
אני מצרף כאן חלק מהטקסט היפה של הסדרה ושני סרטונים שבהם אפשר לראות את מאסטר לי ג'ון פנג מדגים את כל חלקי הסדרה.

התרגול של צ'י קונג קואן יין בעמידה מעניק למתרגל את החוויה של מקודשות גופו.
כאשר אדם מתרגל, הגוף מתחזק, והגב נעשה רך וגמיש. הגמישות שאדם מפתח בתרגול צ'י קונג קואן יין בעמידה, אינה מתפתחת מדחיפת הגוף לקצה גבול יכולתו, אלא משחרור, מכך שמאפשרים לצ'י להוביל, ולא לרצון. דרך התרגול, כאשר הצ'י זורם בגוף, הוא בהדרגה עושה את עבודתו, לפתיחת ליבו של המתרגל. בעשותו כך, הוא משחרר את הרכות ואת החמלה של הלב המקורי. החן שמתפתח בתרגול, הוא בפשטות השתקפות של הטבע האמיתי של לב האדם – מלא בחמלה ומלא בחן. גופנית, תרגול זה לא רק מטהר את המרידיאנים ומחזק את עמוד השדרה, אלא גם עוזר בפיתוח שרירים בריאים יותר. בזמן הרפייה בתנועה – לא המאמץ – השרירים מתחזקים.
היה חבר של גופך. למד לאהוב את הגוף. תהנה מהתרגול וראה את גופך כסירה שלך במסע שלך אל האהבה.

תנועה ראשונה: חתירה בזרם של אוויר
זוהי תנועה מאוד רכה ועדינה. היא מטפחת את המעלות ואופי טוב. עננים עולים מתוך הערפל. הלב עוקב אחר המודעות. מחשבות שמחות משוטטות במודעות. אתה חסר דאגה וקל, כמו עף מבעד לעננים.
מקור החיים בטבע. התחושה היא כאילו נולדת ומעולם לא סבלת כאב או דאגת. אתה תמים וחסר דאגות כתינוק בן יומו. החיים ניתנו לאדם להנאה. בחזרה לפשטות, בהיותו כילד, אדם יכול לחזור לטבעו האמיתי, להנות בכל הנסיבות שהחיים מביאים. יש זרעים של הנאה בכל מקום בעולם.
קלות הלב, היא המהות למציאת הנאה מקודשת זו החיים.
תנועה זו מחברת את השמיים האדמה והיקום. היא מושכת את הצ'י של היקום אל גופך דרך חמישה שערי אנרגיה – מרכז כפות הרגליים, מרכז כפות הידיים, והכתר בראש – אל הטאן טיאן (מקום אחסון הצ'י מתחת לטבור).
בזמן תרגול תנועה זו, צ'י מקיף את גופך ונכנס אליו דרך נקבוביות העור. תנועה זו טובה לכל סוגי המחלות הפנימיות.
להתנסות בשיעורי צ'י קונג לפתיחת הלב אפשר ללחוץ כאן

 

 

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *