בה גואה לאנשי טאי צ'י

בסדנא שהיתה בשבוע שעבר, העביר ז'אן מישל שומה שיעור בהגואה לאנשי טאי צ'י. בה גואה ג'אנג היא אומנות לחימה שנחשבת אחות לטאי צ'י צ'ואן, וחולקת איתה מאפיינים רבים של התרגול הפנימי ובייחוד עקרונות התנועה בגל ובספיראלה. מטרת שיעורי הבהגואה עם ז'אן מישל היא לא ללמוד את הסגנון במלואו, אלא ללמוד מהסגנון כדי שנוכל לקחת עקרונות, יכולות, ותובנות אל תוך אימון הטאי צ'י שלנו. לז'אן מישל יש גישה תמציתית לללימוד המהות של אומנויות הלחימה הפנימיות, בטאי צ'י הוא מתרכז בשמונת השערים, בבהגואה בשלוש הידיים העתיקות, ובשינגאי צ'ואן בחמשת האגרופים. תרגול הבהגואה יכול לתת לאנשי טאי צ'י חופש תנועה במרחב ויכולת עבודה ספיראלית שיכולים לחזק את היכולת בהטלות ובצ'ינה, ובעיקר שחרור מנטלי מכבלי הסגנון. לפי גישתו של סו דונג צ'ן, שז'אן מישל הוא תלמידו, הסגנון הוא רק שלב ראשוני בלימוד אומנות הלחימה, הוא שער שדרכו אפשר להכנס אל עולם רחב של חופש תנועתי, מנטלי ויישומי.
בעתיד נכניס את הלימוד הבסיסי של הבהגואה לשלבים המתקדמים של לימוד הטאי צ'י, על מנת שנוכל להפנים בתרגול מהיתרונות של השיטה.
בסרטון הראשון אפשר לראות סיכום של העבודה על חילוף ידיים וחילוף ידיים יחיד. בסרטון השני יש הסבר ארוך וממצה על תיאוריה של בה גואה וטאי צ'י.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=HJetGwu5d9A]

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=cWzJr5HPxdI&feature=related]

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *