עבודת מחקר על צ'י קונג ככלי לטיפול במחלת הסרטן

לפני כעשרים שנה, כשהייתי בשנים הראשונות שלי כמורה לצ'י קונג וטאי צ'י, הגיע לשיעור שלי בכפר חיים בחור צעיר ונחמד, ושאל אם יוכל להצטרף. הוא סיפר לי שאובחנה אצלו מחלת סרטן חוזרת וששוחרר בגלל זה מהצבא, וביקש להצטרף ללימודי הצ'י קונג והטאי צ'י, כי שמע שזה יכול לעזור. המפגש הראשון הזה, הוליד קשר שנמשך כ 13 שנים, עם דרור אלוני, קשר שבו אני הייתי באופן רשמי המורה, ועם זאת הרבה פעמים הרגשתי שאני לומד ומשתאה מהאתגרים שעמדו בפניו של דרור, והדרך הנבונה, השקטה והחיובית שבה התמודד איתם.
דרור חלה בסרטן בגיל 10 ועבר טיפול אינטנסיבי ומוצלח בארצות הברית. לאחר שהתנדב לצבא, התגלה כי הסרטן חזר, ודרור יצא למסע גדול של חיפוש, למידה, קבלת החלטות קשות והתמודדות עם כמות של גידולים, טיפולים וקשיים שלפעמים היה נראה לי שמספיקים לכמה אנשים רגילים.
לאורך חלק גדול מהתקופה הזו דרור למד איתי צ'י קונג וטאי צ'י ותרגל בעקביות וביסודיות, השתתף בקורסים למורים לצ'י קונג וטאי צ'י שהעברתי באותה תקופה ולימד בבית הספר יצירה. במקביל דרור גם העמיק מאוד בדרך המדיטציה הבודהיסטית.  בשנת 2012 דרור נפטר ממחלת הסרטן ואחד הדברים שהשאיר אחריו הוא עבודת מחקר יסודית ומעמיקה שעשה על הטיפול במחלת הסרטן בעזרת צ'י קונג. אני חושב שהעבודה של דרור יכולה לעזור מאוד למי שמעוניין להכיר את הגישה של הרפואה הסינית המסורתית והצ'י קונג להתמודדות עם מחלת הסרטן ואני מעלה כאן את העבודה, כדי שכמה שיותר אנשים יוכלו להנות מהידע והחכמה שנמצאים בה.
החלק הראשון והתיאורטי של העבודה הוא החשוב בעיני ןרלוונטי למתרגלים של כל שיטות הצ'י קונג ולמי שרוצה להכיר את ההסתכלות של הרפואה הסינית על מחלת הסרטן. החלק השני והמעשי של העבודה מציג גישה אנליטית לתרגול צ'י קונג שבה למחלות שונות מותאמים תרגולים שונים בשונה מהגישה ההוליסטית שאנחנו מתרגלים בשיטות שנג זן – צ'י קונג לפתיחת הלב וז'יננג – צ'י קונג חכמת הריפוי ושבהן התרגול הוא אחד ומכוון לשורש של כל המחלות.
בלחיצה כאן אפשר להוריד את העבודה למחשב 

ולמי שרוצה להכיר את דרור עוד, אפשר לקרוא עוד בבלוג שלו ולקרוא כאן על הספר "פתאום ביום בהיר אחד"

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *