איזה יופי

מאסטר לי וג'ינג לי הוציאו סרטון חדש שמאוד התרגשתי מהיופי שלו. צ'י קונג לפתיחת הלב היא שיטה מיוחדת, שיש לה ייחוד באיכות התנועה, וייחוד בעומק המשמעויות שלה. הסרטון הזה בעיני מבטא מאוד יפה את האיכות העמוקה של השיטה, שאחד מהמאפיינים שלה הוא היופי. היופי חשוב בהקשר הזה לא כמטרה חיצונית או שטחית, אלא כביטוי של מצב פנימי. תרגול שנג זן גונג  – צ'י קונג לפתיחת הלב, נועד בין השאר לחשוף את היופי הפנימי העמוק שבכל אחד. את החלק בעמוק בתוכנו שלא נפגע מתלאות הדרך ונשאר בהיר וזוהר. בהקשר הזה, איכות התנועה כפי שהם מדגימים אותה בסרט, היא בעיני יופי בהתגלמותו. יופי שכולנו בעזרת התרגול יכולים לחוות, כל אחד בדרכו, כמצב פיזי ונפשי של בריאות שמחה וסיפוק. לפי הפילוסופיה של השיטה, היופי הזה הוא ביטוי של האמת העילאית, האהבה ללא תנאי שנמצאת עמוק בלב של כל אחד מאיתנו. מה שנשאר זה לעשות את הדרך פנימה, אל היופי שנמצא בתוכנו.
אני מצרף כאן תרגום של מה שמאסטר לי אומר בסרטון.

"שנג זן, משמעו אהבה ללא תנאי. אהבה היא אנרגיה. אהבה היא אנרגיה מקורית מהיקום. מאהבה מגיע צ'י. צ'י הוא תמצית החיים.
צ'י הוא מקור החיים, עם צ'י, הכל צומח, ללא צ'י הכל מת.
אהבה וצ'י הם מאוד רבי עצמה.
אנשים לא יכולים לראות אותם, אנשים לא יכולים לגעת בהם, אנשים לא יכולים למדוד אותם
אבל אנשים יכולים להרגיש אותם.
דרך התרגול אתם יכולים להרגיש צ'י.
אתם יכולים להרגיש את הכוח החזק מאוד של האהבה.
להעיר את הנשמה היא סדרה אחת של שנג זן גונג.
שנג זן גונג היא שיטת צ'י גונג. שנג זן משמעה אהבה ללא תנאי.
לשנג זן גונג שלושה תפקידים:
תפקוד ראשון של שנג זן גונג: לשיפור הבריאות הגופנית. כי כל תנועה של שנג זן גונג מעוררת את הצ'י לזרום. כשזרימת הצ'י משתפרת, זרימת הדם משתפרת, ובעזרת התנועה הגוף כולו משתחרר.
תפקוד שני של שנג זן גונג: טוב לרגשות. מאזן את הרגשות. לכל תנועה בשנג זן גונג יש משמעות. המשמעות היא פילוסופיית חיים. לעזור לאנשים להבין את החיים. הגישה לחיים משתנה, הופכת למאוזנת יותר, אפילו האישיות משתנה בטבעיות. לאישיות מאושרת יותר. על דבר שבעבר בגללו היית נהיה כועס או עצוב, עכשיו לזמן קצר יש אי נוחות, ואח"כ הכל מסתדר.
תפקוד שלישי של שנג זן גונג: לפתוח את הלב ולטהר את הלב עם אהבה ללא תנאי. זה יכול לרומם את הרוח, כי יש בך יותר אהבה. אתה נותן יותר אהבה לאחרים. אתה מרגיש שאתה אוהב את הכל, אוהב את כולם. אנשים יכולים לראות את התמונה הגדולה, את הטווח הארוך, כך קל יותר לדאוג לכדור הארץ שלנו. לדאוג לסביבה הטבעית. זה לראות את התמונה הגדולה. קודם תבינו את האוקיאנוס, ואז תלכו אל הנהרות."

(כדאי לצפות במסך מלא).

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *