הסבר על התרגולים שאלמד בתקופה הקרובה

המצב יוצא הדופן שאנחנו נמצאים בו מאפשר לי ללמד מגוון גדול מהרגיל של שיעורים דרך הזום מדי שבוע בתקופה הקרובה אלמד שיעורים של: צ'י קונג לפתיחת הלב  – Sheng Zhen צ'י קונג חכמת הריפוי – Zhineng Qigongטאי צ'י שן גונג – Taiji Shen Gong תרגול לריפוי עצמי – Sheng Zhen Healingטאי צ'י צ'ואן למתחילים ולמתקדמים […]

משמעות המנטרה Hun Yuan Ling Tong

 THE PURE SOURCE ENERGY FLOWING FREELY AND CREATIVELY IN ALL LIFE

פורסם במקור באתר צ'י סנטר www.chicenter.co.il
כתיבה:
 אוהד קדם (מבוסס על מאמרים של המורים Mingtong Gu ו- Wei Qifeng)
עריכה: לולי הורן עזרא

בשיטת צ’י קונג חכמת הריפוי אנו משתמשים בתנועה, דמיון מודרך, נשימה וצלילים על מנת לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגוף. אחת מדרכי התרגול המיוחדות והעמוקות בשיטה היא השימוש במנטרה. תרגול עם מאנטרה בצ’י קונג כולל בתוכו מספר יתרונות – [1] מיקוד המודעות במנטרה כמדיטציה מאפשרת לאמן ולהשקיט את התודעה, [2] תרגול נשימה יכול להוריד את רמות המתח בגוף, [3] יצירת תנודת גלי קול יכולה לפתוח חסימות אנרגטיות, [4] והאזנה למנטרה מטמיעה אינפורמציה חיובית אל תוך הגוף, המודעות ותת המודע ובכך יכולה לעזור בשחרור תבניות מחשבה מגבילות.

בשלבים ראשונים של התרגול משתמשים לרוב במנטרה “האו לה” שמשמעותה ברמת חווית המוחלט – “הכל טוב”, וברמת החוויה היחסית “הכל משתפר”. המנטרה הזו יכולה להעביר אינפורמציה חיובית פשוטה ונגישה אל הגוף, המודע ותת המודע ולפתוח את זרימת האנרגיה, והיא כמעט לא דורשת למידה וקלה ליישום. בשלבים מתקדמים יותר של התרגול, אנו משתמשים במנטרת המהות של השיטה שהיא Hun Yuan Ling Tong. מנטרה זו נחשבת לבעלת חשיבות רבה לאור אפקט העמקה אפשרי בחוויה האנרגטית והמדיטטיבית של התרגול. עם זאת, מומלץ להכיר את המשמעות העמוקה של המילים של מנטרת המהות, על מנת שמעבר לרטט ולפתיחה של האנרגיה, נוכל להשתמש גם ברובד של האינפורמציה – המידע שבמנטרה, ובעזרתו לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגופנו.

  • Hun משמע מצב שבו אין ניגודים ושמתוכו הכל מתאחד ומותמר.
  • Yuan משמע המקור, וגם אחדות.
  • Hun Yuan Chiכביטוי, מתייחס לרמה העמוקה והמקורית של כוח החיים – הצ’י, המכילה בתוכה את המהות של הדבר עצמו לדוגמא ה-Hun Yuan Chi של האדם מכיל את מהות האדם ויכול להיות בקשר עם Hun Yuan Chi של היקום המכיל את המהות האנרגטית של היקום.
  • Ling  משמע חי ומועיל בצורה ספונטנית, ומשמעות נוספת שלו היא “האני האמיתי” (Ming Jue).
  • Tong משמע פתוח, זורם בחופשיות, מחובר וזורם דרך.
  • Ling Tong  כביטוי, משמע מתממש בצורה מועילה, מאוד אפקטיבי (effectively realized).

בהקשר זה, ניתן לתרגם את המנטרה המלאה Hun Yuan Ling Tong כך – “האני האמיתי מתאחד עם אנרגיית המקור של היקום ומביא לתוצאות מופלאות”,
או באופן מורכב יותר כך – “אנרגיית המקור עוקבת אחר כוונת המודעוּת, להתממש בעזרת התאחדות והתמרה”.

אצטט ואתרגם מדבריו של דוקטור פאנג מינג, מייסד שיטת Zhineng Qigong (צ’י קונג חכמת הריפוי):

“The reality of ‘hunyuan ling tong’ expresses the [hunyuan] whole, with no limits and no impediments. [In other words, it expresses the reality of the hunyuan entirety state]. Qi activity can change very rapidly and can freely penetrate everywhere. When you experience the reality of ‘hunyuan ling tong’ in your body, it will affect your entire body.

You must experience the state of ‘ling’ from deep in your heart (xin) every time. If you use your mind (yishi) in this way, you will master all your life activities and instructions sent from yiyuanti and will have great power. Use it to change yourself and that which surrounds you; it will have a huge impact.”

“המציאות של Hun Yuan Ling Tong מבטאת את האחדות ללא מגבלות וללא מכשולים. תנועת הצ’י יכולה להשתנות במהירות רבה ובחפשיות לחדור לכל מקום. כאשר אתה יכול לחוות את המציאות של Hun Yuan Ling Tong בגופך, זה יכול להשפיע על גופך בשלמותו.

עליך תמיד לחוות מצב של Ling מעומק לבך, בכל פעם. אם תשתמש בתודעה בצורה זו, תוכל להשפיע על כל פעולות חייך והוראות שיישלחו מהאני האמיתי (YiYuanTi)  יהיו בעלות השפעה רבה. השתמש בזה כדי לשנות את עצמך ואת סביבתך. תהיה לכך השפעה עצומה.”

תרגול נעים, Hun Yuan Ling Tong.

על צ'י קונג ופעילות גופנית

שאלה שעולה הרבה בקרב מתרגלים חדשים וותיקים של צ'י קונג היא האם התרגול יכול להחליף פעילות גופנית. בסדנא האחרונה של פתיחת שערי הריפוי עניתי לשאלה ואפשר לראות את הסרטון עם התשובה והסבר כאן.

תרגול צ'י קונג ידי הדרקון ותנועת הגל בטבע

לפני כשבועיים, בשבועות הייתי בקמפינג עם המשפחה בטבע, וצילמתי תרגול צ'י קונג של גלים וזרימה בנוף היפה של הגליל העליון. זה בעיני אחד הסרטונים היפים ביותר שצילמתי עד היום, שמעביר בצורה יפה את הזרימה והיופי של התרגול.
את התרגולים של ידי הדרקון ושל תנועת הגל אעביר בסדנת לפתוח את שערי הריפוי ובסדנת בגל – תנועה אל החופש הקרובות.

 

הסבר על שדה הצ'י ומדיטציה לחיבור לשדה הצ'י

התרגול בשדה צ'י משותף הוא אחד המאפיינים היפים ושל שיטת צ'י קונג חכמת הריפוי – ז'יננג, ויש לו השפעה עצמתית שיכולה להעמיק את ההשפעה של כל תרגול.
אני מזמין אתכם לצפות בהסבר על שדה הצ'י משיעור שהעברתי בשבוע שעבר ולהתנסות במדיטציה של חיבור לשדה הצ'י.

 

תרגול צ'י קונג פשוט לשחרור מתחים

תרגול פנג סונג גונג הוא תרגול פשוט ומהנה שיש לו השפעה מעולה בשחרור מתחים מהגוף והנפש.

מי שרוצה לחוות את ההשפעה הנעימה של התרגול מוזמן לצפות בוידאו הזה ולנסות בבית.
(תרגול פנג סונג גונג הוא חלק מהתרגול הבסיסי בקורסים של צ'י קונג לפתיחת הלב)

 

הסבר על שלושת השלבים בתרגול Sheng Zhen Healing

התרגול של Sheng Zhen Healing כולל שלושה חלקים שבקצרה אפשר לתאר אותם כ
1- איסוף צ'י מרפא מהיקום
2- עיבוד הצ'י בתוך הגוף
3- שחרור כוח הריפוי של אנרגיית המקור
בסרטון החדש אני מסביר על התרגול של שלושת החלקים.

 

סרטון הדרכה לתנועה הראשונה והשנייה בסדרה "לשחרר את הלב"

בקבוצות צ'י קונג לפתיחת הלב אני מלמד עכשיו את הסדרה "לשחרר את הלב" סדרה דינמית ומשוחררת שמביאה שמחה והנאה לתרגול.
השבוע אתחיל ללמד את התנועה השנייה, שהיא אחת התנועות המורכבות בסדרה.
למי שרוצה להתנסות בבית בתרגול של שתי התנועות הראשונות של הסדרה אני ממליץ לצפות בסרטון של מאסטר לי ג'ון פנג שבו הוא מלמד בצורה מפורטת את שתי התנועות. (אפשר גם לרכוש את סרט ההדרכה המלא של הסדרה בלחיצה בצד הימני העליון של הסרטון).

תרגול נעים (-:

תרגול צ'י קונג עם ילדים – סרט מקסים

קיבלתי השבוע קישור לסרט מקסים על תרגול צ'י קונג עם ילדים בישראל. תרגול צ'י קונג עם ילדים דורש התאמה, זרימה ויצירתיות מצד המורים, ובסרטון אפשר לראות פרוייקט נהדר של תרגול צ'י קונג בבית ספר שהעבירו המורות תמר ארז ורוית דיקר לוי. השיטה שאותה רואים בסרט היא שיטת צ'י קונג חכמת הריפוי – ז'יננג מתוך הגישה של מאסטר מינגטונג גו.

אני התרגשתי כשצפיתי. כדאי גם לכם (-:

 

סרטונים של הסדרה לשחרר את הלב

הסדרה "לשחרר את הלב" היא אחת הסדרות היפות בשיטת שנג זן – צ'י קונג לפתיחת הלב.
הסדרה מתאפיינת בתנועות זורמות ומשוחררות, ויש בה דגש רב על השחרור (ופחות על הדיוק של התנועה). את התנועות בסדרה מתרגלים בהתחלה בצורה איטית בדגש על הרפייה, ולאחר שמגיעים בעזרת תרגול יומי לרמה גבוהה יותר של מיומנות, אפשר לתרגל חלק מהתנועות גם בקצב מהיר יותר ובתנועות גדולות.
ההשפעה העיקרית שאני חש מתרגול הסדרה היא של שמחה ומצב רוח טוב, ובעיני אפשר ללמוד הרבה מתרגול הסדרה הזו על התמסרות לרגע הזה, כדרך להתחבר אל מצב השנג זן והשמחה הטבעית שנמצאת מעמקי הלב שלנו.
אני מצרף כאן את המסר של התנועה הראשונה, שמעבירה בעיני יפה את הרוח של הסדרה.

תנועה ראשונה: האמת מתגלה כמו פרח

כל פעולה, בין שנעשית בכוונה ובין שלא, מהדהדת בלב כולם, משפיעה על הלכי רוחם, ועשויה אף להניע את הזולת לחיוב או לשלילה.

האם לא היה זה מושלם, אילו אהבה-ללא-תנאי מבפנים הייתה שולטת בכל מעשיכם?

החוויה של אמת מתגלה בלב בטבעיות, כפי שמלבלב פרח. לא ניתן לאלץ אותה או לדחוק בה; כמו הצ'י בגוף, היא יודעת בטבעיות כיצד והיכן עליה להתגלות. אמת היא עקרון ויש לה חיים מִשֶלָה. היא לא יכולה להיות באמת מוסברת או נחווית בכוח הרצון. תנו ללבכם לחוות את האמת בטבעיות, כפי שהגוף חווה את הצ'י.
(מתוך המסרים של שיטת שנג זן )

בסרטון הראשון אפשר לראות את מאסטר לי ג'ון פנג מדגים את חמש התנועות הראשונות של הסדרה

בסרטון השני אפשר לראות קבוצה שמתרגלת את הסדרה כולה