צ'י קונג רפואי מתקדם – שנג זן הילינג שלב 3

אמנות הצ'י קונג מפורסמת בהשפעה המרפאת שלה ורבים פונים היום לתרגול צ'י קונג כדי לשפר את איכות החיים, להקלה מסימפטומים שונים וכדרך של ריפוי עצמי.לכל סוגי הצ'י קונג יש השפעה מרפאת מסויימת ועם זאת בסוגים מסויימים של תרגול יש התמקדות בריפוי עצמי ואליהם בדרך כלל מתייחסים כצ'י קונג רפואי.
בשיטת צ'י קונג לפתיחת הלב, התרגול המרפא נקרא "שנג זן הילינג" וכולל שלושה שלבים.
השלב הראשון מתמקד באיסוף צ'י מרפא מהיקום
השלב השני בעיבוד הצ'י והבאתו אל האיברים הפנימיים והתאים בגוף
והשלב השלישי בשחרור עצמת הריפוי שטמונה בכל אחד מאיתנו.
השלב השלישי בתרגול שנג זן הילינג נקרא "האלכימיה משחררת את המקור מבפנים". זה תרגול מתקדם מבחינה תנועתית שמאתגר את יכולת ההרפיה והקואורדינציה ויכול להביא לרמות עמוקות של חופש בגוף, בזרימת האנרגיה ובתודעה.
למי שמתעניין, אפשר לראות הדגמה של חלק מהתרגול בסרטון הזה.

צ'י קונג והקלה מכאבי גב – השיתוף של איה

אחת הסיבות שהביאו אותי לעשות קורס שמתמקד בהקלה מכאבי גב ובריפוי עמוד השדרה, היא מה שהתלמידים מספרים לי על ההשפעה של התרגול.

אני מצרף כאן קישור לסרטון שבו איה שיתפה בחוויה שלה מהתרגול, ובזה שלמרות שבאה לתרגול מסיבה אחרת, גילתה שכתוצאה מתרגול הצ'י קונג כאבי הגב שלה כמעט ונעלמו לגמרי.

 

מדיטציה "מסע אל האני האמיתי"

בקבוצת הריפוי בימי שני בבוקר בכפר שמריהו, העברתי מדיטציה של מסע אל האני האמיתי.
בעקבות בקשות לשתף את המדיטציה אני מעלה אותה כאן, ואני מקווה שהתרגול יתרום למי שיתנסה בו לעשות עוד צעד לכיוון האני האמיתי.

הסבר על התרגולים שאלמד בתקופה הקרובה

המצב יוצא הדופן שאנחנו נמצאים בו מאפשר לי ללמד מגוון גדול מהרגיל של שיעורים דרך הזום מדי שבוע בתקופה הקרובה אלמד שיעורים של: צ'י קונג לפתיחת הלב  – Sheng Zhen צ'י קונג חכמת הריפוי – Zhineng Qigongטאי צ'י שן גונג – Taiji Shen Gong תרגול לריפוי עצמי – Sheng Zhen Healingטאי צ'י צ'ואן למתחילים ולמתקדמים […]

משמעות המנטרה Hun Yuan Ling Tong

 THE PURE SOURCE ENERGY FLOWING FREELY AND CREATIVELY IN ALL LIFE

פורסם במקור באתר צ'י סנטר www.chicenter.co.il
כתיבה:
 אוהד קדם (מבוסס על מאמרים של המורים Mingtong Gu ו- Wei Qifeng)
עריכה: לולי הורן עזרא

בשיטת צ’י קונג חכמת הריפוי אנו משתמשים בתנועה, דמיון מודרך, נשימה וצלילים על מנת לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגוף. אחת מדרכי התרגול המיוחדות והעמוקות בשיטה היא השימוש במנטרה. תרגול עם מאנטרה בצ’י קונג כולל בתוכו מספר יתרונות – [1] מיקוד המודעות במנטרה כמדיטציה מאפשרת לאמן ולהשקיט את התודעה, [2] תרגול נשימה יכול להוריד את רמות המתח בגוף, [3] יצירת תנודת גלי קול יכולה לפתוח חסימות אנרגטיות, [4] והאזנה למנטרה מטמיעה אינפורמציה חיובית אל תוך הגוף, המודעות ותת המודע ובכך יכולה לעזור בשחרור תבניות מחשבה מגבילות.

בשלבים ראשונים של התרגול משתמשים לרוב במנטרה “האו לה” שמשמעותה ברמת חווית המוחלט – “הכל טוב”, וברמת החוויה היחסית “הכל משתפר”. המנטרה הזו יכולה להעביר אינפורמציה חיובית פשוטה ונגישה אל הגוף, המודע ותת המודע ולפתוח את זרימת האנרגיה, והיא כמעט לא דורשת למידה וקלה ליישום. בשלבים מתקדמים יותר של התרגול, אנו משתמשים במנטרת המהות של השיטה שהיא Hun Yuan Ling Tong. מנטרה זו נחשבת לבעלת חשיבות רבה לאור אפקט העמקה אפשרי בחוויה האנרגטית והמדיטטיבית של התרגול. עם זאת, מומלץ להכיר את המשמעות העמוקה של המילים של מנטרת המהות, על מנת שמעבר לרטט ולפתיחה של האנרגיה, נוכל להשתמש גם ברובד של האינפורמציה – המידע שבמנטרה, ובעזרתו לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגופנו.

  • Hun משמע מצב שבו אין ניגודים ושמתוכו הכל מתאחד ומותמר.
  • Yuan משמע המקור, וגם אחדות.
  • Hun Yuan Chiכביטוי, מתייחס לרמה העמוקה והמקורית של כוח החיים – הצ’י, המכילה בתוכה את המהות של הדבר עצמו לדוגמא ה-Hun Yuan Chi של האדם מכיל את מהות האדם ויכול להיות בקשר עם Hun Yuan Chi של היקום המכיל את המהות האנרגטית של היקום.
  • Ling  משמע חי ומועיל בצורה ספונטנית, ומשמעות נוספת שלו היא “האני האמיתי” (Ming Jue).
  • Tong משמע פתוח, זורם בחופשיות, מחובר וזורם דרך.
  • Ling Tong  כביטוי, משמע מתממש בצורה מועילה, מאוד אפקטיבי (effectively realized).

בהקשר זה, ניתן לתרגם את המנטרה המלאה Hun Yuan Ling Tong כך – “האני האמיתי מתאחד עם אנרגיית המקור של היקום ומביא לתוצאות מופלאות”,
או באופן מורכב יותר כך – “אנרגיית המקור עוקבת אחר כוונת המודעוּת, להתממש בעזרת התאחדות והתמרה”.

אצטט ואתרגם מדבריו של דוקטור פאנג מינג, מייסד שיטת Zhineng Qigong (צ’י קונג חכמת הריפוי):

“The reality of ‘hunyuan ling tong’ expresses the [hunyuan] whole, with no limits and no impediments. [In other words, it expresses the reality of the hunyuan entirety state]. Qi activity can change very rapidly and can freely penetrate everywhere. When you experience the reality of ‘hunyuan ling tong’ in your body, it will affect your entire body.

You must experience the state of ‘ling’ from deep in your heart (xin) every time. If you use your mind (yishi) in this way, you will master all your life activities and instructions sent from yiyuanti and will have great power. Use it to change yourself and that which surrounds you; it will have a huge impact.”

“המציאות של Hun Yuan Ling Tong מבטאת את האחדות ללא מגבלות וללא מכשולים. תנועת הצ’י יכולה להשתנות במהירות רבה ובחפשיות לחדור לכל מקום. כאשר אתה יכול לחוות את המציאות של Hun Yuan Ling Tong בגופך, זה יכול להשפיע על גופך בשלמותו.

עליך תמיד לחוות מצב של Ling מעומק לבך, בכל פעם. אם תשתמש בתודעה בצורה זו, תוכל להשפיע על כל פעולות חייך והוראות שיישלחו מהאני האמיתי (YiYuanTi)  יהיו בעלות השפעה רבה. השתמש בזה כדי לשנות את עצמך ואת סביבתך. תהיה לכך השפעה עצומה.”

תרגול נעים, Hun Yuan Ling Tong.

על צ'י קונג ופעילות גופנית

שאלה שעולה הרבה בקרב מתרגלים חדשים וותיקים של צ'י קונג היא האם התרגול יכול להחליף פעילות גופנית. בסדנא האחרונה של פתיחת שערי הריפוי עניתי לשאלה ואפשר לראות את הסרטון עם התשובה והסבר כאן.

תרגול צ'י קונג ידי הדרקון ותנועת הגל בטבע

לפני כשבועיים, בשבועות הייתי בקמפינג עם המשפחה בטבע, וצילמתי תרגול צ'י קונג של גלים וזרימה בנוף היפה של הגליל העליון. זה בעיני אחד הסרטונים היפים ביותר שצילמתי עד היום, שמעביר בצורה יפה את הזרימה והיופי של התרגול.
את התרגולים של ידי הדרקון ושל תנועת הגל אעביר בסדנת לפתוח את שערי הריפוי ובסדנת בגל – תנועה אל החופש הקרובות.

 

הסבר על שדה הצ'י ומדיטציה לחיבור לשדה הצ'י

התרגול בשדה צ'י משותף הוא אחד המאפיינים היפים ושל שיטת צ'י קונג חכמת הריפוי – ז'יננג, ויש לו השפעה עצמתית שיכולה להעמיק את ההשפעה של כל תרגול.
אני מזמין אתכם לצפות בהסבר על שדה הצ'י משיעור שהעברתי בשבוע שעבר ולהתנסות במדיטציה של חיבור לשדה הצ'י.