תבנית 42 התנועות של ארבעת הסגנונות

בקבוצת הטאי צ'י הוותיקה בכפר סבא, התחלנו לתרגל את תבנית 42 התנועות של ארבעת הסגנונות. לטובת כל מי שלומד את התבנית או סקרן להכיר אותה, העליתי בעמוד המאמרים באתר בית הספר את רשימת התנועות בתבנית מתורגמת לעברית
לימדתי את התבנית הזו בעבר בקורס מדריכי הטאי צ'י של בית הספר יצירה ומכללת גבעת וושינגטון וזו הפעם הראשונה שאני מלמד את התבנית במסגרת קבוצת טאי צ'י רגילה. תבנית ה 42 היא אחת התבניות היפות המעניינות והמהנות שאני מכיר, והיא מתאימה במיוחד לתלמידים בעלי נסיון שרוצים להרחיב את ההיכרות שלהם עם עולם הטאי צ'י.
התבנית המשולבת של ארבעת הסגנונות פותחה בסין בשנות השמונים, מתוך רצון ליצור סטנדרט לבחינת היכולת בטאי צ'י. בעוד שבסגנונות המסורתיים, לכל מורה יש את הפרשנות שלו, ומגוון גישות ודרכי הביצוע רב, בתבניות המודרניות יש סטנדרט ברור שמאפשר אחידות בהוראה ובתרגול, בסין וברחבי העולם. לאחר פיתוח תבנית 24 התנועות הפשוטות של סגנון יאנג בשנות החמישים, ולאחר מכן פיתוח תבניות סטנדרטיות קצרות לכל אחד מארבעת הסגנונות  המסורתיים, נוצר צורך לתבנית שתהיה משולבת לכל הסגנונות ותוכל להביא לביטוי יכולת גבוהה של תרגול. תבנית זו משמשת כתבנית תרגול לתלמידים מתקדמים, כתבנית לתחרויות, וכסטנדרט בהכשרת מורי טאי צ'י בסין.
תבנית 42 התנועות היא תבנית יפה וזורמת ובעיקר מאוד מעניינת ללימוד ומהנה לתרגול. התבנית כוללת תנועות מסיגנונות יאנג, צ'ן, וו, וסון, ומאפשרת לנו להכיר את דרכי התנועה היחודיות שמאפיינות כל סגנון.

אני מצרף כאן גם סרטון של התבנית.
את סדר התנועות ניתן למצוא במאמר כאן.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=FolGW8GcJFc]

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *