צ'י קונג גוף הזהב

 אחד מסוגי הצ'י קונג הראשנים שלמדתי עם מאסטר אמין הו היה צ'י קונג גוף הזהב. באותה תקופה תלמיד שרצה ללמוד צ'י קונג היה צריך להתחייב לתרגול יומיומי במשך שלושה חודשים  כתנאי תקבלה לקורס. ההשפעה של התרגול היתה מצויינת ומהר מאוד הרגשתי את העצמה שהתרגול נותן, הן ברמת האנרגיה הכללית והן באמנות הלחימה.
מבין סוגי הצ'י קונג שלמדתי צ'י קונג גוף הזהב הוא המחזק ביותר, והתרגול שלו מאפשר בניית עצמה פנימית מוחשית, בשילוב עם תחושה של שלווה ובהירות. השילוב של הנשימה ההפוכה, הצליל, התנועה והדמיון המודרך בחלק התנועתי, והחלק האחרון שכולל מדיטציה בישיבה עם דימוי הלוטוס המוזהב, מביאים להשפעה מיוחדת, שגם היום כחמש עשרה שנים לאחר שלמדתי את התרגול אני מרגיש אך עדיין לא מבין במלואה. צ'י קונג גוף הזהב מתאים מאוד למי שעוסק באמנויות לחימה, ולמי שמתמודד עם לחצים ועומסים ומעוניין בתרגול שמחזק ומרגיע בו זמנית.
למי שרוצה להתנסות בתרגול, ניתן להצטרף לקבוצת התרגול של צ'י קונג גוף הזהב בימי שישי בבוקר, וכמובן להצטרף לסדנא של אמין בפברואר.
בוידאו רואים את החלק התנועתי השלישי, שמביא לפתיחת המסלול השמימי הגדול ולחיזוק עצמת הגוף המלאה ואת השחרור והעיסוי שנעשה בין החלקים התנועתיים לפיזור הצ'י ואיזון המחמם המשולש.

[youtube:http://youtube.com/watch?v=5i3TDaKHuXw]

תגובות בפייסבוק

תגובות

2 תגובות
 1. דליה
  דליה אומר:

  שלום לך אוהד.
  אני מתאתמנת כ 10 שנים בצ'י קונג התחלתי את לימודי הצ'י קונג באסיה שם גרתי 9 שנים והיה לי המזל ללמוד ממסטרים גדולים מה שראיתי וכתוצאה מכך למדתי שכל מורה דגול שהיה לי היה מטפל ברפואה סינית ובדיקור ופה כל אדם שלמד טאי צ'י מגדיר את עצמו כמטפל רפואי בצ'י קונג האם לא צריכה להיות איזושהי הסמכה למורה לצ'י קונג ידע בתחום הרפואה הסינית הרי הצ'י קונג מקורו הוא ברפואה הסינית טאי צ'י היא אומנות לחימה שמעתי מבחור מקסים שמאמן במושב באיזור מרכז הארץ ומייצג את מסטר אמין הו שלא ידע היכן עובר מרידיאן הכליות או כיס המרה בלי שום כללי עמידה של UJI שזה היסוד הבסיסי בצ'י קונג עמידת הריק.
  הוא מורה לצ'י קונג האם התורה של הצ'י קונג נעלמה וכל אחד יכול ללמד צ'י קונג ולהשתמש במילה רפואי כשהוא לא מבין במרידיאנים? לתת תרגילים כשהוא יודע שאומנם הבירכיים נמצאות שם אך מה תפקידן ברפואה הסינית ומה הם מסמלות
  האם זה מורה לצ'י קונג היום במאה ה 21?
  אני מקבלת ממך חומר מעניין שמעתי שהסדנא היית מדהימה

  הגב
 2. admin
  admin אומר:

  שלום דליה
  אני מאוד מבין את השאלה שלך. גם אני, כשחזרתי לארץ הסתכלתי ברתיעה על חלק מהדברים שראיתי ושהיו שונים מהדרך שבה למדתי. לאחר מכן כשבניתי קורס להכשרת מדריכי צ'י קונג התמודדתי בין השאר גם עם השאלות הללו. אני חושב שידע ברפואה סינית חשוב למי שעוסק בצ'יקונג רפואי. מצד שני חשוב להבין שיש בצ'י קונג רפואי גישות שונות. האם מי שמלמד את צ'יקונג חמשת הצלילים חייב להכיר את מסלולי המרידיאנים? ומה עם ששת השכבות? ואבחנת דופק? ובאיזה רמה?. מורה יכול לתרום גם דרך הוראה מדוייקת ונכונה של הסדרה בלבד. ככל שיהיה לו יותר ידע, גדלה האפשרות להשתמש בו ולעזור לתלמיד. שיטת הצ'י קונג שלנו אינה אנליטית ואינה דורשת אבחון, ולכן ניתן ללמד אותה גם ללא ידע ברפואה סינית. אולי המורה שפגשת יכול לעזור ברמה של הצ'י גם בלי ידע תיאורטי.
  בסופו של דבר אחריות התלמיד היא למצוא את המורה שלו. אחריות המורה היא ללמד מתוך יושרה, לתת את מה שהוא יכול ולאפשר לתלמיד למצוא את דרכו.

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *