סדנת צ'י קונג "חזרה לאביב" בעין כרם

בחודש פברואר קיימנו סדנא להעמקה בסידרה "חזרה לאביב" ובחוויה של שנג זן. זו היתה הסדנא השנייה במתכונת זו שבה אנחנו נוסעים להרים לסופשבוע, מתרגלים, לומדים בטקסטים של הצ'י קונג, נחים ונפגשים. לפני הסדנא שאלתי את עצמי איך יהיה לתרגל "חזרה לאביב" בפברואר, חודש שנתפש כשיא החורף. על פי התיאוריה של היין והיאנג, האביב מתחיל בשיא החורף, ולא באפריל כמו שלפעמים נדמה לנו, מכיוון שבשיא של היין, מתחילה העלייה של היאנג. זה כמובן לא מבטיח את מזג האוויר, אך מה שזכינו לו היה יום וחצי של אביב מדהים, פריחה ושמש במנזר האחיות ציון, שהוא מקום שעצם השהות בו יכולה לעדן ולרכך את האנרגיה של מי שקשוב לטבע שמסביבו.

הסדרה"חזרה לאביב" כוללת 14 תנועות והיא הסדרה המורכבת מבין הסדרות בעמידה של שיטת שנג זן שלמדנו. היום הראשון היה אינטנסיבי ומלא בתרגול ולימוד, היום השני המשיך את הראשון עם חזרות רבות על הסדרה ותרגול של מדיטציה בישיבה, ובסופו היה ניתן לחוש בשינוי עמוק באנרגיה של כולנו. ההשפעה של התרגול היתה מאוד נוכחת, האנרגיה שלנו קיבלה איכות קלילה, צלולה ושמחה, ואני חושב שאפשר להגיד שחווינו את העומק של ההשפעה של הסדרה "חזרה לאביב" חוויה שהמילים יכולות לתאר אותה רק במקצת.

אני מצרף כאן חלק ממכתב שכתבה לי אחת מהמשתתפות בסדנא, תמונות מקסימות שצילמה עירית ספיר, וסרטון וידאו שבו הדגמנו את הסידרה ביחד בטבע.

אוהד יקר,

רציתי להודות לך על הסדנא הראשונה של צ'י קונג שזכיתי לחוות בזכותך.
כמתרגלת אתך מזה עשר שנים כל יום ששי בבקר בפארק, חשבתי לתומי שמספיק לי התירגול הזה ולכן לא באתי לסדנאות שלך.
מסתבר שלא באתי כי פחדתי- שלא אוכל להכיל יומיים של תירגולים, ממזג האוויר, מ"להשאיר" את המשפחה בערב ששי ובשבת לבד, ועוד פחדים מפחדים שונים.
והנה להפתעתי הרבה הפחדים היו מופרכים והייתי צריכה להירשם לסדנא ולהגיע כדי לראות שכל הפחדים , בתוכנו הם.
מזג האוויר היה מושלם- תחילת האביב בעין כרם המופלאה.
התירגול היה אמנם מעייף אך בצורה שונה, ומסתבר שכאשר הלב פתוח אין גבול למה שהוא יכול להכיל.
וההדרכה שלך, בנועם, בשקט, בחיוך, בחיבוק, במילה טובה, בדיאלוג של מורה מקשיב לומד ומלמד, עשו את הכל אפשרי מבחינתי, והייתי בתוך החוויה כל כולי.
פעם ראשונה הרגשתי את נפלאות השנג זן עד כדי שתירגלתי הבקר בבית וההרגשה מופלאה.מחכה לסדנאות הבאות

בתודה עמוקה

אתי גולן

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=WzJDMHabBNI]

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *