משמעות המנטרה Hun Yuan Ling Tong

 THE PURE SOURCE ENERGY FLOWING FREELY AND CREATIVELY IN ALL LIFE

פורסם במקור באתר צ'י סנטר www.chicenter.co.il
כתיבה:
 אוהד קדם (מבוסס על מאמרים של המורים Mingtong Gu ו- Wei Qifeng)
עריכה: לולי הורן עזרא

בשיטת צ’י קונג חכמת הריפוי אנו משתמשים בתנועה, דמיון מודרך, נשימה וצלילים על מנת לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגוף. אחת מדרכי התרגול המיוחדות והעמוקות בשיטה היא השימוש במנטרה. תרגול עם מאנטרה בצ’י קונג כולל בתוכו מספר יתרונות – [1] מיקוד המודעות במנטרה כמדיטציה מאפשרת לאמן ולהשקיט את התודעה, [2] תרגול נשימה יכול להוריד את רמות המתח בגוף, [3] יצירת תנודת גלי קול יכולה לפתוח חסימות אנרגטיות, [4] והאזנה למנטרה מטמיעה אינפורמציה חיובית אל תוך הגוף, המודעות ותת המודע ובכך יכולה לעזור בשחרור תבניות מחשבה מגבילות.

בשלבים ראשונים של התרגול משתמשים לרוב במנטרה “האו לה” שמשמעותה ברמת חווית המוחלט – “הכל טוב”, וברמת החוויה היחסית “הכל משתפר”. המנטרה הזו יכולה להעביר אינפורמציה חיובית פשוטה ונגישה אל הגוף, המודע ותת המודע ולפתוח את זרימת האנרגיה, והיא כמעט לא דורשת למידה וקלה ליישום. בשלבים מתקדמים יותר של התרגול, אנו משתמשים במנטרת המהות של השיטה שהיא Hun Yuan Ling Tong. מנטרה זו נחשבת לבעלת חשיבות רבה לאור אפקט העמקה אפשרי בחוויה האנרגטית והמדיטטיבית של התרגול. עם זאת, מומלץ להכיר את המשמעות העמוקה של המילים של מנטרת המהות, על מנת שמעבר לרטט ולפתיחה של האנרגיה, נוכל להשתמש גם ברובד של האינפורמציה – המידע שבמנטרה, ובעזרתו לפתוח ולאזן את זרימת האנרגיה בגופנו.

  • Hun משמע מצב שבו אין ניגודים ושמתוכו הכל מתאחד ומותמר.
  • Yuan משמע המקור, וגם אחדות.
  • Hun Yuan Chiכביטוי, מתייחס לרמה העמוקה והמקורית של כוח החיים – הצ’י, המכילה בתוכה את המהות של הדבר עצמו לדוגמא ה-Hun Yuan Chi של האדם מכיל את מהות האדם ויכול להיות בקשר עם Hun Yuan Chi של היקום המכיל את המהות האנרגטית של היקום.
  • Ling  משמע חי ומועיל בצורה ספונטנית, ומשמעות נוספת שלו היא “האני האמיתי” (Ming Jue).
  • Tong משמע פתוח, זורם בחופשיות, מחובר וזורם דרך.
  • Ling Tong  כביטוי, משמע מתממש בצורה מועילה, מאוד אפקטיבי (effectively realized).

בהקשר זה, ניתן לתרגם את המנטרה המלאה Hun Yuan Ling Tong כך – “האני האמיתי מתאחד עם אנרגיית המקור של היקום ומביא לתוצאות מופלאות”,
או באופן מורכב יותר כך – “אנרגיית המקור עוקבת אחר כוונת המודעוּת, להתממש בעזרת התאחדות והתמרה”.

אצטט ואתרגם מדבריו של דוקטור פאנג מינג, מייסד שיטת Zhineng Qigong (צ’י קונג חכמת הריפוי):

“The reality of ‘hunyuan ling tong’ expresses the [hunyuan] whole, with no limits and no impediments. [In other words, it expresses the reality of the hunyuan entirety state]. Qi activity can change very rapidly and can freely penetrate everywhere. When you experience the reality of ‘hunyuan ling tong’ in your body, it will affect your entire body.

You must experience the state of ‘ling’ from deep in your heart (xin) every time. If you use your mind (yishi) in this way, you will master all your life activities and instructions sent from yiyuanti and will have great power. Use it to change yourself and that which surrounds you; it will have a huge impact.”

“המציאות של Hun Yuan Ling Tong מבטאת את האחדות ללא מגבלות וללא מכשולים. תנועת הצ’י יכולה להשתנות במהירות רבה ובחפשיות לחדור לכל מקום. כאשר אתה יכול לחוות את המציאות של Hun Yuan Ling Tong בגופך, זה יכול להשפיע על גופך בשלמותו.

עליך תמיד לחוות מצב של Ling מעומק לבך, בכל פעם. אם תשתמש בתודעה בצורה זו, תוכל להשפיע על כל פעולות חייך והוראות שיישלחו מהאני האמיתי (YiYuanTi)  יהיו בעלות השפעה רבה. השתמש בזה כדי לשנות את עצמך ואת סביבתך. תהיה לכך השפעה עצומה.”

תרגול נעים, Hun Yuan Ling Tong.

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *