הגוף הזורם

הגוף הזורם הוא תרגול עמוק וחשוב שאנחנו לומדים עם ז'אן מישל שומה. הדרך שבה ז'אן מישל מלמד את הגוף הזורם, מחברת את עולם הצ'י קונג והטאי צ'י, בכך שבשני העולמות יש משמעות לזרימה גלית בגוף, ולחיבור של חלקי הגוף. בצ'י קונג משמשת הזרימה של הגוף הזורם לחיזוק והגמשת הגוף, להנעת הצ'י, ולפתיחת חסימות. בטאי צ'י מתווסף הערך המוסף של חיזוק כוח הגוף המלא והיכולת לבטא את כוח הגוף המלא בכיוונים שונים. מכיוון שהזרימה במהותה זהה, אנחנו יכולים להשתמש באותם תרגילי בסיס, ולאחר מכן לפתח את הזרימה לכיוונים שונים. כיום שיעור הטאי צ'י למתקדמים אנחנו ממשיכים מתרגול הגוף הזורם לתרגול תנועות הטאי צ'י ושחרור כוח (פה גי'נג). בצ'י קונג אנחנו ממשיכים מתרגול הגוף הזורם לתרגול צ'י קונג לפתיחת הלב, שמבוסס במהותו גם על תנועת הגל.
מקורו של תרגול הגוף הזורם כפי שאנחנו לומדים אותו הוא בשיטת Essence of Evolution  של מאסטר סו דונג צ'ן, וב Fluid Body Taiji שהוא חלק ממנה. מאסטר סו דונג צ'ן משתמש בשיטה עם דגש על הצד הלחימתי, וז'אן מישל שומה התאים אותה לצורת לימוד שמתאימה למתרגלי טאי צ'י וצ'י קונג כאחד. תהליך הלימוד של הגוף הזורם יכול להיות מבפנים החוצה  – מהנשימה אל התנועה החיצונית, או מהחוץ פנימה – מהתנועה החיצונית אל הפנימית. בכל מקרה במהלך התהליך אנחנו לומדים כיצד להניע את הגוף בתנועת הגל, ולהעביר את התנועה ואיתה את הצ'י והכוח לכל מקום בגוף, ובעיקר במסלול המחבר את כפות הרגליים לכפות הידיים.
לקראת הסדנא, של הגוף הזורם והאמת העילאית, צילמנו סרטון קצר שמסביר חלק מתהליך הלימוד של הגוף הזורם, כפי שלמדנו מז'אן מישל שומה.
אני מוסיף גם סרטון קצר שמראה את איכות התנועה מעוררת ההשראה של ז'אן מישל.

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=F3AMnWlWXvo]

[youtube:http://www.youtube.com/watch?v=uAQCVY3jj9Y]

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *