איך אפשר לרפא את האיברים הפנימיים

אחד המאפיינים המיוחדים של תרגול הצ'י קונג הוא שבנוסף, להנעה העדינה והחכמה של המפרקים השרירים והרקמות, התרגול מכוון גם להנעה ולריפוי של האיברים הפנימיים.
לפי המסורת של הרפואה הסינית המסורתית והצ'י קונג, לבריאות האיברים הפנימיים (לב, כליות, קיבה, כבד ריאות…) יש חשיבות רבה לשמירה על בריאות תקינה, וליכולת להיות במצב גופני, אנרגטי ורגשי מיטבי.

בתוך תרגול הצ'י קונג יש שתי דרכים עקריות לרפא ולשפר את תפקוד האיברים הפנימיים, הראשונה היא בעזרת ויברציה של קול שמהדהדת בתוך כל אחד מהאיברים (ועליה אכתוב בפירוט בקרוב) והשנייה היא בעזרת תנועה שמניעה ומזרימה את האנרגיה והחומר בתוך האיברים הפנימיים.

כשמשתמשים בתנועה להנעת האנרגיה באיברים הפנימיים, יש שתי דרכים עקריות – מתיחה ושחרור ותנועת הגל. במתיחה ושחרור אנחנו מאריכים איזור מסויים בגוף ואז משחררים, ובתנועות הגל אנחנו יוצרים זרימה גלית והמשכית שמאפשרת לאיברים הפנימיים תנועה רכה, זורמת ומשחררת שיכולה לשפר את תפקוד האיברים.
בתרגול הצ'י קונג אנחנו משתמשים בארבעה סוגי גלים: קדימה אחורה, ימינה שמאלה, ספיראלה, התארכות ובשילובים שלהם, בצורה שיכולה להניע ולהזרים את האנרגיה בכל אחד מהאיברים הפנימיים בגוף.

בסדנאות הגל הקרובות אלמד את תנועות הגל הבסיסיות בעזרת סדרת יסודות הגל, ואת השימוש המעמיק בגלים ושילוב שלהם בעזרת הסדרה הנפלאה Heaven Nature Heart Mantra (אפשר לראות חלק מהסדרה בוידאו למטה )

תגובות בפייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *